Leading Retailer of pvc insulated unarmoured cable, non armoured cable and aluminium unarmoured cable from New Delhi.
₹ 125 / Meter Get Latest Price
| Cable Type | 4 Core |
| Conductor Size | 4 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Cable Length | 100 m |
| Rated Voltage | 110 V |
| Core Colour | Multicolour |
| Sheath Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
₹ 240 / Meter Get Latest Price
| Cable Type | 3 Core |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Cable Length | 90 m |
| Rated Voltage | 110 V |
| Core Colour | Black |
| Sheath Material | FR PVC |
| Application | Industrial |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | PVC |
₹ 35 / Meter Get Latest Price
| Conductor Material | Aluminium |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 25 sq mm |
| Insulation Material | PVC |
| Armouring Type | Steel Strip (FY) |
| Brand | Polycab |
| Sheath Type | FRLS |
| Voltage Grade | 1.1 kV |
₹ 270 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 25 sq. mm |
| Brand | Polycab |
| Armouring Type | Steel Round Wire |
| Insulation Material | XLPE |
| Conductor Material | Aluminium |
| Voltage Rating | 1.1 kV |
Sahil Kukreja (Manager)
Parvesh Electricals
A-251, Main Chock, Masjid Park, Azadpur Mandi K Pass, Adarsh Nagar
New Delhi - 110033, Delhi, India