Pioneers in the industry, we offer v-guard telephone cable 0.4mm 90m from India.
₹ 15 / Meter Get Latest Price
| Pair Count | 2 pair |
| Conductor Size | 0.4 mm |
| Cable Length | 90 m |
| Material | PVC |
| Insulation Material | FR PVC |
| Color | White |
| Brand | V-Guard |
| Armouring | Unarmoured |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Diamaeter | 0.4 mm |
| Packaging Type | Carton |
| Packaging Size | 90m |
Sahil Kukreja (Manager)
Parvesh Electricals
A-251, Main Chock, Masjid Park, Azadpur Mandi K Pass, Adarsh Nagar
New Delhi - 110033, Delhi, India