₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | BLDC |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Power | 28 W |
| Control Type | Remote |
| Star Rating | 5 Star |
| Application | Residential |
| Number Of Blades | 3 |
| Body Color | Brown |
| Special Features | Energy Saving |
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Power | 1600 W |
| Warranty | 3 Year |
| Brand | Prestige |
| Color | Black |
| Cooking Modes | Indian Menu Presets |
| Safety Features | Auto Voltage Regulator |
Sahil Kukreja (Manager)
Parvesh Electricals
A-251, Main Chock, Masjid Park, Azadpur Mandi K Pass, Adarsh Nagar
New Delhi - 110033, Delhi, India