Leading Retailer of finolex 180 m house wire, finolex 180 m wire, finolex frls wire, finolex house electrical wires, finolex frls house wire and 180 m finolex 2.5 sq mm fr cable from New Delhi.
₹ 2510 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Insulation Type | FRLS |
| Packing Length | 180 m |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Type | Multistrand |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Series | Flamegard FR |
| Color | Blue |
₹ 2376 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Insulation Type | FRLS |
| Packing Length | 180 m |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Type | Multistrand |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Series | Flamegard FR |
| Color | Blue |
₹ 4178 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Insulation Type | FRLS |
| Packing Length | 45 m |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Type | Multistrand |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Series | Flamegard FR |
| Color | Yellow |
₹ 3556 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 0.5 sqmm |
| Insulation Type | FRLS |
| Packing Length | 45 m |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Type | Multistrand |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Series | Flamegard FR |
| Color | Red |
₹ 6500 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Insulation Type | FR |
| Packing Length | 45 m |
| Conductor Material | Copper |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Series | Flamegard FR |
| Color | Red |
₹ 4275 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 2.5 sqmm |
| Insulation Type | FRLS |
| Packing Length | 180 m |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Type | Multistrand |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Series | Flamegard FRLS |
| Color | Red |
Sahil Kukreja (Manager)
Parvesh Electricals
A-251, Main Chock, Masjid Park, Azadpur Mandi K Pass, Adarsh Nagar
New Delhi - 110033, Delhi, India