Our range of products include cat 6 cable, d link cat 6 armoured network cable, 100 m d link cat 6 networking cable, 100 m d link cat 6 cable, d link cat 6 armoured cable and d link cat6 network cable.
₹ 7960 / Box Get Latest Price
| Length | 305 m |
| Conductor Material | Copper |
| Shielding Type | FTP |
| Armoring | Armored |
| Jacket Type | Outdoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 23 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
₹ 68 / Meter Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Conductor Material | CCA |
| Shielding Type | UTP |
| Armoring | Unarmored |
| Jacket Type | Indoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 24 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
| Color | Black |
₹ 3200 / Box Get Latest Price
| Series | Cat 6 UTP |
| Cable Length | 100 m |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Number Of Pairs | 4 Pair |
| Shielding | UTP |
| Jacket Material | LSZH |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Flame Rating | FR |
₹ 3245 / Box Get Latest Price
| Series | Cat 6 STP |
| Cable Length | 100 m |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Number Of Pairs | 4 Pair |
| Shielding | FTP |
| Jacket Material | PVC |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Flame Rating | FRLS |
₹ 7900 / Box Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Conductor Material | CCA |
| Shielding Type | FTP |
| Armoring | Unarmored |
| Jacket Type | Outdoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 23 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
| Color | White |
₹ 8360 / Box Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Conductor Material | Copper |
| Shielding Type | FTP |
| Armoring | Unarmored |
| Jacket Type | Outdoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 23 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
| Color | White |
₹ 7850 / Box Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Conductor Material | Copper |
| Shielding Type | FTP |
| Armoring | Unarmored |
| Jacket Type | Indoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 23 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
| Color | White |
₹ 8800 / Box Get Latest Price
| Cable Length | 100 m |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Number Of Pairs | 4 Pair |
| Shielding | FTP |
| Jacket Material | PVC |
| Cable Type | Cat 6 |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Flame Rating | FR |
| Application | Indoor, Outdoor |
₹ 3488 / Box Get Latest Price
| Series | Cat 6 STP |
| Cable Length | 100 m |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Number Of Pairs | 4 Pair |
| Shielding | FTP |
| Jacket Material | PVC |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Flame Rating | FR |
₹ 18250 / Box Get Latest Price
| Series | Cat 6 STP |
| Cable Length | 100 m |
| Conductor Material | Copper Clad Aluminium |
| Number Of Pairs | 4 Pair |
| Shielding | STP |
| Jacket Material | PVC |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Flame Rating | FR |
₹ 8000 / Box Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Conductor Material | CCA |
| Shielding Type | UTP |
| Armoring | Unarmored |
| Jacket Type | Indoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 24 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
| Color | White |
₹ 16250 / Box Get Latest Price
| Length | 305 m |
| Conductor Material | Copper |
| Shielding Type | FTP |
| Armoring | Armored |
| Jacket Type | Indoor |
| Conductor Gauge (AWG) | 23 AWG |
| Brand | D-Link |
| Cable Type | Round |
₹ 8050 / Box Get Latest Price
| Series | Cat 5e UTP |
| Cable Length | 100 m |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Number Of Pairs | 4 Pair |
| Shielding | UTP |
| Jacket Material | PVC |
| Color | Grey |
Sahil Kukreja (Manager)
Parvesh Electricals
A-251, Main Chock, Masjid Park, Azadpur Mandi K Pass, Adarsh Nagar
New Delhi - 110033, Delhi, India